Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Apie internetinius dienoraščius (Blogging)

Kas tai?

Interneto dienoraštis (angl. blog, weblog, web log) – tai publikacijos internete, kurias dažniausiai sudaro periodiniai straipsniai. Nors daugelis pirmųjų internetinių dienoraščių buvo atnaujinami rankiniu būdu, tokių tinklalapių priežiūros automatizavimo priemonės padarė juos prieinamus daug didesniam žmonių skaičiui – kiekvienas gali prisidėti prie internetinių dienoraščių kūrimo (angl. blogging) naudodamasis interneto naršykle.

Interneto dienoraščiai skiriasi savo paskirtimi – nuo asmeninių dienoraščių iki politinių kampanijų, žiniasklaidos ar įmonių pasitelkiamų priemonių, bei formatu – nuo paprastų puslapių sąrašų iki straipsnių santraukų ar visų straipsnių su pateikiamais komentarais ir įvertinimais. Skiriasi ir jų kūrėjų kiekis – nuo vieno atsitiktinio asmens iki didelės rašytojų bendruomenės. Daugelis internetinių dienoraščių suteikia lankytojams galimybę viešai komentuoti – kiekvienas gali išsakyti savo nuomonę apie tai, ką perskaitė. Atskiri interneto dienoraščių įrašai beveik visuomet būna ženklinami datos ir laiko žyme – naujausi skelbimai puslapio viršuje, o skaitytojų komentarai dažniausiai pateikiami žemiau.

Kaip kurti interneto dienoraštį?

Rašyti interneto dienoraštį gana paprasta. Tinklalapyje www.google.lt pateikite užklausą „blog“ ar „weblog“ (liet. interneto dienoraštis) ir pasirinkite jus labiausiai dominantį. Kai kuriuose interneto dienoraščiuose yra demonstracinė pagalba, kuria galite pasinaudoti.
Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.