Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Apie pokalbių kambarius (Chats)

Kas tai?

Pokalbis realiuoju laiku – tai atsitiktinis dialogas. Terminas „pokalbis“ (angl. chat) dažniausiai reiškia kelių asmenų bendravimą „pokalbių kambaryje“. Daugelis tokių „kambarių“ šiandien pagrįsti pokalbių realiuoju laiku programomis, kurios suteikia papildomą galimybę bendrauti elektroniniu paštu, rečiau – ir balsu ar vaizdu.

Kaip kalbėtis tinkle?

Prisijungti prie „pokalbių kambario“ nėra sudėtinga. Tinklalapyje www.google.lt pateikite užklausą „chat line“ (liet. pokalbių linija) ar „chat room“ (liet. pokalbių kambarys) ir pasirinkite jus labiausiai dominantį „kambarį“ ar temą. Yra ir specializuotų „pokalbių kambarių“.

Pokalbių programa (angl. instant messenger) suteikia galimybę internete tiesiogiai bendrauti tekstu dviem žmonėms ar grupei žmonių. Nuo elektroninio pašto ši paslauga skiriasi tuo, kad pokalbis vyksta realiuoju laiku. Galima pasirinkti informavimo apie dalyvavimą funkciją, kuri parodo, ar kontaktų sąraše esantys žmonės šiuo metu prisijungę ir gali kalbėtis. Tai paprastai vadinama „bičiulių sąrašu“ (angl. buddy list). Šiose programose gali būti numatyta ir galimybė paskelbti pranešimą apie negalėjimą kalbėtis – visai kaip telefono atsakiklyje.

Kaip naudotis pokalbių realiuoju laiku galimybe?

Realiuoju laiku kalbamasi per kompiuteryje įdiegtą specialią programą. „Microsoft Windows“ operacinėje sistemoje yra programa „Windows Messenger“, tačiau visuomet galite atsisiųsti kitą programą, pvz., „Skype“ ar „Yahoo! Messenger“.

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.