Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Mitai

Aš turiu antivirusinę programinę įrangą, taigi aš esu visiškai apsaugotas
Ne tik virusai kelia grėsmę saugumui, taigi tai panašu į atvejį, kai paradinės durys užrakinamos, bet langai paliekami atviri. Pavyzdžiui, antivirusinė programinė įranga neapsaugos nuo piktų kompiuterinių įsilaužėlių, nesustabdys šnipinėjimo programinės įrangos ir nesutrukdys prisijungus tiesioginiu ryšiu patekti į nusikaltėlių žabangas.

Aš niekam neįdomus
Vėl klystate. Vis labiau korumpuoti kompiuteriniai įsilaužėliai ir nusikaltėliai dirba kartu. Pavogti jūsų tapatybę daug pelningiau nei pavogti jūsų televizorių.
Anonimiškumas – tai ne apsauga. Nusikaltėliai naudojasi automatizuotais įrankiais, kad surastų potencialias aukas. Per valandą internetu jie gali nuskenuoti dešimtis tūkstančių kompiuterių. Tai panašu į telefonų knygos vartymą ir atsitiktinį žmonių apskambinimą siekiant išsiaiškinti, ar jie namuose.

Aš dubliuoju informaciją
Vien tik dubliavimas neapsaugos jūsų nuo nieko. Tai tas pats, kas kelyje sugedus mašinai džiaugtis, kad garaže turite kitą. Be to, šiuo atveju jūs į kompiuterį tiesiog perkelsite užkrėstus duomenis, nebent dublius parengėte prieš užpuolant virusams.

Aš esu apsidraudęs
Paprastai draudimo bendrovės į kompensuojamų nuostolių sąrašą neįtraukia virusų atakų padarytos žalos. Bendrovės siūlo specialų draudimą verslui, bet dažniausiai reikalauja papildomos apsaugos kompiuteriams. Būna labai įvairių draudimo polisų, todėl pasigilinkite į savąjį ir išsiaiškinkite, kokie nuostoliai bus dengiami.

Virusus gauname tik elektroniniu paštu
Deja, yra daugybė būdų apkrėsti virusu savo kompiuterį. Pavyzdžiui, lankantis svetainėse, naršant po internetą, atsidarant diskus ar kitą išimamą įrangą, ar tiesiog diegiant užkrėstas programas.

Jei prarasiu pinigus, bankas ar kredito kortelę išdavusi bendrovė viską sutvarkys
Jei jūs galėsite įrodyti, kad nesate atsakingas dėl skolos, kuri susikaupė apgaulingai pasinaudojus iš jūsų pavogta informacija, pinigai bus grąžinti.
Tačiau kompensacijos už sugaištą laiką ir patirtą stresą negausite. Nėra malonu, kai kas nors sugriauna ilgus metus kurtą nepriekaištingą kredito vartotojo reputaciją.
Įprastam atvejui išsiaiškinti reikia savaitės ar daugiau, bet yra ir tokių tapatybės vagystės pavyzdžių, kai vagystei išsiaiškinti reikia net kelių mėnesių.

„Interneto policija“ neleis, kad man atsitiktų kas nors bloga
Tokio dalyko kaip „interneto policija“ nėra! 2001 metais Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo vyriausiojoje valdyboje buvo įkurtas specializuotas Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo skyrius – NEETS. NEETS yra centrinės šalies kriminalinės policijos padalinys, kurio misija yra užtikrinti Konvencijos dėl elektroninių nusikaltimų reikalavimų įgyvendinimą, užkardyti, tirti ir atskleisti ruošiamus, daromus ar padarytus nusikaltimus elektroninėje erdvėje – pasauliniame interneto tinkle bei korporatyvinėse informacinėse sistemose – intranete, taip siekiant užtikrinti Lietuvos visuomenės ir informacinių technologijų saugumą šioje sferoje. Tačiau apsaugoti Jūsų prieš padarant nusikaltimą, ar garantuoti, kad nusikaltėliai bus išaiškinti neįmanoma. Internetas neturi sienų ir prisijungę nusikaltėliai gali naudotis technologijomis, kad nuslėptų savo tapatybę.

Kompiuterio apsauga atima daug laiko
Vidutiniškai tapatybės vagystei išaiškinti reikia 60 valandų ir dar poros dienų, kol kompiuteris, kuris buvo apkrėstas virusais ir šnipinėjimo programine įranga, išvalomas. Jau geriau užkirsti kelią tam, kas gali atsitikti.

Mano interneto paslaugų teikėjas saugo nuo pavojaus, gresiančio naudojantis tiesioginiu ryšiu
Kai kurie interneto paslaugų teikėjai siūlo kai kuriuos apsaugos elementus, tokius kaip elektroninio pašto skenavimas ieškant virusų, ar aprūpina jūsų kompiuterį užkarda, bet jūs turite tiksliai žinoti, ką jie daro, ir svarbiausia, ko jie nedaro.
Kai kurie interneto paslaugų teikėjai nedaro nieko, kad apsaugotų jus. Jie net nedaro nieko, kad apsaugotų jus nuo sukčių ir melagingų žinučių. Žinant šią tiesą apie interneto paslaugų teikėjus, nesiimti saugumo priemonių būti brangi klaida.

Aš turiu „Mac“ ar „Linux“ operacinės sistemos pagrindu veikiantį kompiuterį, todėl esu saugus
Tiesa, kad „Mac“ ir „Linux“ operacinės sistemos yra puolamos mažiau nei „Windows“ operacinės sistemos pagrindu veikiantys kompiuteriai, bet tai nereiškia, kad jie yra nepažeidžiami. Pavyzdžiui, „Apple“, taip pat kaip „Microsoft“, siūlo nuolat atnaujinamas kompiuterio apsaugą užtikrinančias programas. Be to, dauguma internetinių sukčių dirba su tokia pat įranga, kaip ir jūs.
Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.