Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Privatumas

Kai būnate prisijungę tiesioginiu ryšiu, lengva atskleisti per daug informacijos, net to ir neketinant daryti. Asmeninė informacija, kurios gyvenime neišduotumėte prašalaičiui gatvėje, gali būti naudinga nusikaltėliams ir tapatybių vagim. Štai keletas patarimų, padėsiančių išsaugoti anonimiškumą prisijungus tiesioginiu ryšiu:
  • Prieš atskleisdami bet kokią asmeninę informaciją gerai pagalvokite.
  • Nenaudokite savo tikrojo vardo internete.
  • Vaikams nustatykite tikslias ribas kada ir kaip jie gali atskleisti informaciją.
  • Būkite ypač atsargūs su „draugais“, su kuriais tik ką susipažinote, o jie jau prašo atskleisti asmeninę informaciją ar nori susitikti.
  • Būkite atsargūs atskleisdami asmeninę informaciją apie darbą ar asmeninę svetainę.
  • Naudokitės vienkartiniu, anoniminiu adresu svetainėse, kuriose norint užsiregistruoti reikia nurodyti elektroninio pašto adresą. „Hotmail“ ar „Yahoo!“ elektroninis paštas suteikia tokią galimybę nemokamai.
  • Jei norite apsilankyti nurodytu elektroniniu adresu, bet nenorite gauti jokio laiško iš svetainės (kai kuriose svetainėse nurodo, kad informaciją, reikalingą norint apsilankyti svetainėje, gausite elektroniniu paštu) galite naudoti adresą „someuser@example.com“. Tai apsaugotas elektroninio pašto adresas, kuriuo siunčiami laiškai niekada nepasieks tikrojo gavėjo ar vartotojo.
Pagalvokite, kas gali sekti jūsų susirašinėjimą

Tai, kaip naudojate neužkoduotą elektroninį paštą, ir informaciją apie tai, kokiose svetainėse lankotės, gali stebėti jūsų darbdavys, interneto paslaugų teikėjas ar bendrovė, atliekanti tarpininko vaidmenį tarp jūsų ir elektroninio pašto ar žiniatinklio serverio, prie kurio prisijungiate. Perdavimas nesaugiu bevieliu ryšiu reiškia, kad bet kas, esantis ne toliau kaip per nuotolį, kurį sklinda radijo bangos, gali sekti jūsų pokalbį.
Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.