Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

WAP ir mobilieji

Daug buvo kalbama apie mobiliųjų telefonų saugumą, bet labiau kreiptas dėmesys tam, kad mobiliųjų telefonų naudojimas gali sukelti sveikatos problemų, o pokalbiai vairuojant - blaškyti. Bet dabar yra dar viena priežastis susirūpinti. Japonijoje ir Europoje mobiliaisiais telefonais imama priekabiauti prie vaikų ir suaugusiųjų, juos seksualiai išnaudoti.

Kai vaikui į rankas paduodate mobilųjį telefoną, jūs suteikiate jam prieigą prie pasaulio, o pasauliui prieigą prie savo vaiko net ir tuo metu, kai vaikai būna ne namuose ir be tėvų priežiūros. Be to, šiuolaikiniai mobilieji telefonai atlieka ne tik telefono, bet ir žiniatinklio naršyklės, momentinių žinučių mainų ir elektroninio pašto terminalo funkcijas. Kitaip sakant, mobiliuoju telefonu gali daryti beveik viskas, ką gali daryti ir prie interneto prijungtu asmeniniu kompiuteriu.

Dar visai neseniai dauguma problemų buvo susiję su teksto žinučių mainais, tačiau pastaruoju metu situacija pasikeitė. Dauguma bendrovių siūlo telefonus su spalvotais ekranais, skaitmeninėmis kameromis ir per akimirką išsiunčia nuotraukas iš telefono į telefoną, elektroniniu paštu ar į svetaines.Yra telefonų, kurie gali įrašinėti vaizdo medžiagą.
Be to, mobiliųjų telefonų kompanijos plečia spartesnio ryšio trečios kartos 3G tinklus, kurie padeda lengviau įkrauti grafinius vaizdus, fotografijas ir vaizdo medžiagą kartu su garsu ir tekstu.

Spalvotas ekranas suteikia vaikams galimybę naršyti po to paties tipo grafinį turinį, kurį galima rasti „laidiniame“ internete namuose. Įtaisyta skaitmeninė kamera leis jūsų vaikui ne tik matyti netinkamą medžiagą, bet ir ją siųsti. Dėl to vaikai ir suaugusieji turi būti atsargūs naudodamiesi šiomis naujomis technologijomis, ypač kai kalbama apie skaitmeninių fotografijų ir filmų mainus. Kelių telefono klavišų paspaudimas gali nusiųsti vaiko nuotrauką, telefono numerį ir mobiliojo elektroninio pašto adresą netinkamiems asmenims. Įmanoma netgi panaudoti jūsų mobiliuosius telefonus tam, kad akimirksniu išsiųstumėte nuotrauką į žiniatinklį, kad visi pamatytų.

Mobiliojo telefono vartotojas nebūtinai yra anonimas.. Nors gali būti užkoduotas, dauguma telefonų turi automatiškai nustatytą skambintojo identifikacinį numerį. Tai reiškia, kad kai jūs kam nors skambinate ar siunčiate tekstinę žinutę, tam asmeniui jūs duodate savo telefono numerį, kurį jis ar ji gali panaudoti priekabiems skambučiams, taip pat siųsti nepageidaujamas žinutes ir elektroninius laiškus. Priekabiautojams įprasta naudoti mobiliuosius telefonus priekabiaujant prie vaikų, deja, kartais vaikai patys susisiekia su suaugusiais „grobuonimis“ pasinaudodami mobiliuoju telefonu.

Ir galiausiai išlaidos.. Jei jie nebus atsargūs, vaikai gali per mėnesį mobiliojo ryšio paslaugoms išleisti 100 litų ir daugiau. Dauguma telekomunikacijos bendrovių siūlo nemokamus pokalbius naktimis ir savaitgaliais, bet įsitikinkite, kad jūsų vaikas žino telekomunikacijos bendrovės taikomą „nakties“, kuri kartais prasideda ne anksčiau kaip 9 valandą vakaro, apibrėžimą. Už išsiunčiamas tekstines žinutes, prieigą prie žiniatinklio ir specialias paslaugas, pavyzdžiui, žaidimų parsisiuntimą, ekrano užsklandas ir telefonų melodijas, yra imamas tam tikras mokestis. Vienas iš būdų, kaip kontroliuoti kainas, yra išankstinis apmokėjimas, kai pasibaigus sąskaitoje esantiems pinigams, mobilusis telefonas nustoja veikti ir galima prisiskambinti tik pagalbos telefonu 112. Kita išeitis būtų pasikalbėti su tiekėju apie siūlomus paketus, pavyzdžiui, tam tikrą kiekį minučių ar žinučių už tam tikrą sumą. Būtinai pasikalbėkite su savo vaikais, kad jie protingai naudotųsi mobiliaisiais telefonais.

Norite žinoti daugiau? Atsisiųskite SAUGESNIO MOBILIOJO TELEFONO GIDĄ, supažindinantį tėvus su mobiliųjų telefonų galimybėmis ir būdais apsaugoti vaikus nuo nepageidaujamos informacijos.

 Saugesnis mobilus telefonas lankstinukas_4.pdf (1.79 MB)

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.