Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Vaizdo medžiaga

sheep.png
 
„Internetas keičia ne tik mūsų gyvenimo būdą."
Internetas keičia ne tik mūsų gyvenimo būdą, bet ir mūsų mąstymą. Reikia riboti laiką, kurį praleidžiame technologijų pasaulyje, ir tiesiog skirti laiko šeimai, draugams, knygai. Svarbu suprasti, kokią įtaką technologijos daro mūsų gyvenimui ir požiūriui, kad galėtume tai kontroliuoti. Apie tai Slovakijos filmukai.

ToPantopoleion_.JPG
 
„To Pantopoleion - bakalėjos parduotuvė.
Tarptautinio pripažinimo sulaukęs ir daugybę laimėjimų pelnęs Graikijos Saugesnio interneto centro filmukas apie pavojus, slypinčius internete.

 virtuali_erdve.jpg

Mokomasis filmukas „Saugesnis internetas“
Kauno „Maironio“ universitetinės gimnazijos parengtas filmukas apie saugesnį internetą pataria kokių veiksmų reikėtų imtis norint internetu naudotis saugiai.


virtuali_erdve.jpg

Socialinė reklama „Neprižiūrima virtuali erdvė – ginklas vaiko rankose“
Suaugusiųjų dėmesį į tarp vaikų vykstančias elektronines patyčias atkreipė nauja socialinė reklama „Neprižiūrima virtuali erdvė – ginklas vaiko rankose“. Šią tarptautinių apdovanojimų pelniusią reklamą sukūrė reklamos agentūra „Not Perfect“. Socialinė reklama du mėnesius buvo rodoma per LRT televiziją.Youtube kanale.


suniukai.jpg

Filmukų ciklas prieš netinkamą turinį internete.
Žaismingų filmukų ciklas žalingo turinio, išnaudojimo, rasizmo ir patyčių prevencijai internete skatinti. Peržiūrėti galite mūsų Youtube kanale.


Virtuali erdvė - ginklas

Filmukas „Būk saugus internete“
Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras dalyvavo konkurse „2014 m. Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje“. Centro auklėtiniai – Odeta Jurgutytė ir Genadij Vasin – sukūrė filmuką, kuriame gestų kalba išsako svarbiausias ugdymo įstaigoje vykusio renginio metu akcentuotas saugaus elgesio internete taisykles. Peržiūrėti galite čia.


Virtuali erdvė - ginklas

Kampanijos „Be patyčių“ socialinė reklama „Neprižiūrima virtuali erdvė – ginklas vaiko rankose“.
Virtuali erdvė – tai dažna kiekvieno vaiko aplinka, kurioje jis praleidžia daug laiko. Tačiau vaikai nežino, kokie pavojai ir žala gali slypėti internetinėse platybėse. Ypač svarbus yra suaugusiųjų indėlis ir vaiko priežiūra, nes neprižiūrima virtuali erdvė gali tapti ginklu vaiko rankose – jis gali įskaudinti ir pats būti įskaudintas. Peržiūrėti galite čia.


vytaras.png

NETradicinė pamoka. Saugesnio interneto dienos 2014 netradicinės pamokos vaizdo įrašas, kuriame Marijonas Mikutavičius, Donatas Montvydas, Vytaras Radzevičius, Virgilijus Alekna ir šuo Lola dalijasi savo patirtimi ir patarimais vaikams apie saugumą ir privatumą internete. 1 dalis ir 2 dalis.


patycios.png

Mokomasis filmas: kaip atpažinti patyčias? Filme pristatoma, kaip atskirti patyčias nuo pavienių smurto atvejų. Aptariami pagrindiniai patyčių bruožai, formos, patyčių dalyviai. Pateikiamos glaustos rekomendacijos, kokius su galimomis patyčiomis susijusius požymius pastebėję suaugusieji turėtų atkreipti dėmesį, vykdyti prevenciją. Pažiūrėti galite čia.


vaiku_linija.jpg

Elektroninėje erdvėje bendrauk saugiai! Draugai iš „Vaikų linijos“ siunčia šiltus šventinius sveikinimus ir dalijasi šauniu pamokančiu filmuku apie patyčias internete. Virtualioje erdvėje bendraukime saugiai!


as_saugus.jpg

Laidos „Aš saugus“ įrašas apie vaikų saugumą internete. Pažiūrėti ją galite čia.


3.jpg

Mokomasis filmukas apie žaidimus internete. Childfocus sukurtas filmukas „Pačiupk bananą“ (angl.  „Grab the banana“) skatina vaikų apsaugą skaitmeninėje erdvėje – http://youtu.be/nFIM6Hy3JJg


1.jpg

Paskaita apie vaikų saugumą elektroninėje erdvėje ir joje slypinčius pavojus, kurią parengė asociacija „Langas į ateitį“ ir VšĮ „Vaikų linija“ – http://youtu.be/pfB0GNyvuRI


4.jpg

Edukologė Dr. Austėja Landsbergienė duoda patarimų saugesnio interneto temahttp://youtu.be/pmRCmzoWI7A


2.jpg

Filmukų ciklas „Vaikų privatumas internete“ pagal projektą „Informuotumo didinimas apie vaikų privatumo apsaugą“.


Pasidomėk

Pamokantis vaizdo klipas „Pasidomėk, ką tavo vaikas veikia internete!“http://youtu.be/6784FCDawPk


Dokumentinis filmas Tinklas

Projekto „Saugesnis internetas“ sukurtas dokumentinis filmas „TINKLAS“. Tai filmas, pasakojantis apie vaikų gyvenimą internetinėje erdvėje. „Aš buvau šokiruota, kai pamačiau šį filmą. Aš niekada nesusimąsčiau, kad tiek žmonių yra pasiekiami internete. Dabar supratau, kad turi labai galvoti apie tai, ką ten veiki“ – sakė mokinė Gabriele, 13 m. Filmą galite peržiūrėti ne tik internete, bet ir atsisiųsti į savo kompiuterį čia.

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.