Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Praneškite

Praneškite apie aptiktą pornografinį, pedofilinį, rasinę ar tautinę nesantaiką kurstantį turinį internete, karštajai linijai. Užpildykite anoniminę pranešimų anketą. Nelikite abejingi – suaugusieji, o ypač vaikai, vis daugiau laiko praleidžia virtualioje erdvėje, todėl siekiant sukurti saugią interneto aplinką, būtinas kiekvieno iš mūsų indėlis.

Karštoji linija yra įkurta Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyboje (RRT). Pranešimai priimami ir tiriami pagal karštosios linijos veiklos procedūras, kurias sutartimis su RRT patvirtino Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba.

Visi jūsų pranešimai bus tikrinami, o jiems pasitvirtinus ir radus neteisėtos arba žalingos informacijos Lietuvos tarnybinėse stotyse, siunčiami atitinkamoms Lietuvos institucijoms: Policijos departamentui arba Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai. Atlikusios tyrimą, šios institucijos imsis atitinkamų veiksmų prieš nepageidaujamo turinio skelbėjus. Jei tinklalapis arba forumas, kuriame yra nepageidaujamas interneto turinys, yra kitų šalių tarnybinėse stotyse, informacija apie tai perduodama kitų šalių karštosioms linijoms arba Policijos departamentui.

Šiuo metu 38 pasaulio šalyse veikia 44 interneto karštosios linijos, kurias jungia INHOPE asociacija. RRT buvo priimta į INHOPE asociaciją 2008 m.

Interneto karštosios linijos veikimo schema:

karstosios_linijos_schema.png

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.