Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Konkursas SID2016 renginiai mano mokykloje

Sausio mėnesį Švietimo informacinių technologijų centras kvietė ne tik švęsti vasario 9 d. Tarptautinės Saugesnio interneto dieną, bet ir prisijungti prie gausybės veiklų organizuotų vasario 8 - 13 dienomis. Saugesnio interneto savaitės organizuotų iniciatyvų ir renginių kalendorių galite rasti ČIA
 
Viena iš iniciatyvų – konkursas „SID2016 renginiai mano mokykloje“. Mokytojai ir mokyklos bendruomenės buvo kviečiamos rengti Saugesnio interneto savaitės renginius savo mokyklose, aprašyti juos ir dalyvauti konkurse.
 
Konkurso organizatoriai sulaukė net 54 aprašymų iš 42 skirtingų Lietuvos švietimo įstaigų. Organizuotos veiklos įtraukė daugiau nei 4000 dalyvių (mokiniai, mokytojai, tėvai, soc.
pedagogai, bibliotekininkai, policijos atstovai ir kiti). Kiekvienais metais mokyklos organizuodamos renginius tampa vis išradingesnės, atviresnės ne tik rajono ar savivaldybės bendruomenėms, bet ir privačioms institucijoms. Mokytojų sukauptos žinios, patirtis bei mokinių jaunatviškas polėkis  padeda kurti vis kokybiškesnes veiklas.
 
Testas, viktorina, integruotos IT pamokos, patarimais išmarginta mokyklos skelbimų lenta, saugesnio interneto vaizdo medžiagos peržiūra, piešinių piešimas – tai veiklos, kurios buvo organizuojamos kiekvienoje mokykloje.
 
Šiais 2016 m. siekta atkreipti mokyklų dėmesį, kad visų turima ta pati medžiaga gali būti pateikiama originaliau, įtraukiant daugiau mokinių, jų tėvų ar kitų bendruomenių narių. Vertinant paraiškas buvo atkreiptas dėmesys, kad skleidžiant informaciją svarbu ir naudinga išnaudoti visus mokyklos turimus išteklius (mokyklos radijas, laikraštis, mokinių parlamentas, e. dienynas ir pan.)
 
Konkurso „SID2016 renginiai mano mokykloje“ nugalėtojai:
 
Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinė mokykla ir jų išradingasis „ROBOTAS-VIKTORINA“. Mokykloje vasario 8-12 dienomis vyko įvairi veikla Saugesnio interneto dienai paminėti. Pagrindinis herojus ROBOTAS, kurį mokiniai kūrė iš kartoninių dėžių, prie jo tvirtino garso kolonėles, planšetinį kompiuterį, kuriuo pateikė saugesnio interneto klausimus. Robotas ryte ir pertraukų metu, pasitikdamas mokyklos bendruomenės narius (mokytojus, mokinius, tėvus) dalino jiems lankstinukus, už teisingus viktorinos atsakymus lepino saldžiais prizais, o tėvai ir mokytojai gavo po degtukų dėžutę su užrašu „Vaikų naršymas internete be priežiūros = žaidimas su degtukais“. Organizuotos integruotos informacinių technologijų pamokos, mokyklos bendruomenė stebėjo tiesiogines Saugesnio interneto dienos transliacijas, mokomuosius filmukus, žaidimus, dalyvavo diskusijose, konkursuose ir kitose Saugesnio interneto veiklose. Trumpą ROBOTO filmuką galima rasti ČIA.
 
•Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija ir jų pamokiniai renginiai „Aš už geresnį internetą. Mokykla stebėjo SID tiesiogines transliacijas, organizavo diskusijas, sprendė testus, kūrė ir maketavo referatus tema „Saugesnis internetas“, ieškojo teigiamo turinio galimybių, panaudodami C++ programavo kalbą, kūrė sąlyginį sakinį, Swich case konstrukciją bei spalvų biblioteką, parašė pagalbos - rekomendacijų programas, kurios pateikia patarimus, kaip elgtis aptikus vieną ar kitą grėsmę internete. Skleidžiant geresnio interneto idėją  keletas trečios klasės mokinių, pasirinkusių informacinių technologijų modulį „Elektroninė leidyba“, kūrė tinklaraščius saugesnio interneto tema. Gimnazijos bendruomenė buvo pakviesta įsijungti į Saugesnio interneto savaitės renginius pranešimu per www.tamo.lt ir  naujiena gimnazijos interneto svetainėje  www.a.brazausko-gimnazija.lt. Daiuiau informacijos galima peržiūrėti ČIA.
 
Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo - Vaižganto gimnazija ir jų „Saugesnio interneto renginių savaitė“. Jau pirmąją savaitės dieną mokykloje lankėsi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato Bendruomenės pareigūnė Prevencijos poskyrio specialistė ir Nepilnamečių reikalų vyriausias specialistas, kurie mokiniams kalbėjo apie atsakomybę ir pasekmes, kurias sukelia patyčios internete. Darželinukai ir priešmokyklinukai spektaklyje „Kibernetinė pasaka“ stebėjo roboto, kurį įkūnijo mokiniai, nuotykius. Mokykloje buvo organizuojamos specialaus turinio informacinių technologijų pamokos, sprendžiami testai, mokiniai pasikartojo saugaus elgesio internete taisykles, visą savaitę ir patys mažiausi ir vyriausi gimnazijos mokinių lankėsi bibliotekoje, kurpiešė veidukus, kurie atspindi draugiškus interneto vartotojus, esančius anapus kompiuterio. Informacijai viešinti buvo panaudotas e.dienyno galimybės. Daugiau informacijos galima rasti ČIA.
 
•Biržų rajono Kratiškių pagrindinė mokykla ir jų savaitės renginiai „Saugi erdvė“. Mokykla visą savaitę organizavo Saugesnio interneto dienos veiklas. Pradinių klasių mokiniai žiūrėjo edukacinį filmą „Katinėlis ir gaidelis“, vyresnieji stebėjo tiesiogines Saugesnio interneto dienos transliacijas. Mažieji kūrė savo klasės ir saugaus interneto taisykles „Būk saugus internete!”, kurias pakabino savo klasėje ir prižadėjo jų laikytis, buvo atliekami testai, organizuotos diskusijos, vedamos specialaus turinio informacinių technologijų pamokos, Mokykloje lankėsi Biržų rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė, kuri su mokiniais diskutavo tema „Kovoju su elektroninėmis patyčiomis“. Mokyklos koridorius puošė mokinių kūrybiniai darbai, kurie kvietė visą mokyklos bendruomenę atkreipti dėmesį į saugumą internete. Daugiau informacijos galima rasti ČIA.
 
Išradingasis Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinės mokykla ir jos „ROBOTAS-VIKTORINA“ apdovanojami planšetiniu kompiuteriu, kurį dovanoja planšetinių kompiuterių ir kitos išmaniosios technikos kompanija „ eSTAR“. Laimėtojas apie prizą ir jo atsiėmimą bus informuotas asmeniškai el. pašto adresu.
 
Skelbimo sąraše minimos mokyklos gaus kitus vertingus prizus su projekto Saugesnis internetas simbolika.
 
Visi mokytojai registravę renginius, nepriklausomai ar jie minimi skelbimo sąraše, gaus padėkas ir projekto suvenyrus.
Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.