Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Apie programą

Saugesnio interneto projektą („Safer Internet Centre Lithuania: draugiskasinternetas.lt II“) pagal CEF Telecom 2015-1 – Europos infrastruktūros tinklų priemonės Saugesnio interneto programą įgyvendina Švietimo informacinių technologijų centras kartu su partneriais – LR Ryšių reguliavimo tarnyba asociacija „Langas į ateitį“ ir VŠĮ „Vaikų linija“. Programą įgyvendinant visose Europos Sąjungos valstybėse, sukurti nacionaliniai Saugesnio interneto centrai, kurie šiuo metu veikia 30 valstybių ir kuriuos vienija INSAFE ir INHOPE tinklai. Projektu siekiama padaryti internetą patikima aplinka, įtraukti vaikus ir jaunimą į saugesnės interneto erdvės kūrimą. Saugesnio interneto centro tikslas yra plėsti saugesnio interneto paslaugų sistemą Lietuvoje teikiant tris svarbiausias paslaugas visuomenei: 1) informavimo, 2) pagalbos linijos ir 3) karštosios linijos.

Detalesnį veiklos planą ir sklaidos darbų planą patvirtintus projekto Valdymo grupės vėliausiam laikotarpiui nuo 01/07/2016 iki 31/12/2018 rasite čia:

Tai jau antras Saugesnio interneto projekto laikotarpis pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonės Saugesnio interneto programą po 2015 – 2016 metų projekto (Safer Internet Centre Lithuania: draugiskasinternetas.lt), kurio veiklas tęsia 4 partneriai:

Informavimo centras – Švietimo informacinių technologijų centras (ITC);
Informavimo / mokymo centras – „Langas į ateitį”;
Pagalbos linija – „Vaikų linija“;
Karštoji linija – Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).

  • Saugesnio interneto informavimo centro funkcijų vykdymas – tai visuomenės švietimas saugaus    interneto tema (vykdo ITC, LĮA).
  • „Karštosios linijos“ paslauga (vykdo RRT) galite pasinaudoti Interneto svetainėje paspaudę nuorodą https://pranesk.draugiskasinternetas.lt/ - bet kada galite pranešti apie Jūsų pastebėtą neteisėtą ar žalingą informaciją internete, kuri bus patikrinama ir perduodama atsakingoms institucijoms.
  • „Pagalbos linijos“ veiklą vykdo ir pagalbą saugesnio interneto klausimais teikia „Vaikų linija“. Skambinant daugelyje Europos šalių veikiančiu vienodu nemokamu pagalbos vaikams telefono numeriu <116 111> yra teikiama pagalba vaikams, internete susidūrusiems su tokiais pavojais kaip viliojimas, patyčios, priekabiavimas, žalingas turinys, ar kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis.

Bendras paprogramės ir projekto tikslas yra plėtoti paslaugas, kurios leistų padaryti internetą patikima aplinka veiksminga įgalinti ir apsaugoti vaikus internete.

Saugesnio interneto centro tikslas yra plėsti nacionalinę saugesnio interneto paslaugų sistemą teikiant tris svarbiausias paslaugas visuomenei: 1) informavimo, 2) pagalbos linijos ir 3) karštosios linijos.

Saugesnio interneto projekto istorija

2005 metais Lietuvoje programą pradėjo įgyvendinti bendrovė „Bitė Lietuva“, Švietimo ir mokslo ministerija ir Socialinių ir psichologinių paslaugų centras, laimėję EK skelbtą konkursą.

Nuo 2007 m. balandžio mėn. programa buvo įgyvendinama Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos kartu su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.

Nuo 2009 m. balandžio mėn. šią programą įgyvendino Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba(RRT) kartu su Švietimo informacinių technologijų centru (ITC).

Nuo 2012 m. liepos mėn. ITC vykdo Saugesnio interneto programos koordinavimą, bendradarbiaudamas su RRT ir dviem naujais partneriais – asociacija „Langas į ateitį“ (LĮA) ir viešąja įstaiga „Vaikų linija“ (VL).

Saugesnio interneto programos įgyvendinti projektai

2009-2010 m. Lietuvoje, įgyvendinant Saugesnio interneto programą, buvo vykdomas projektas „Saugesnis Internetas LT AN-HL“ („Safer Internet LT AN-HL“).

2011-2012 m. Lietuvoje įgyvendintas projektas „Saugesnis Internetas LT SIC“ („Safer Internet LT SIC“). Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete; skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis; suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su kibernetinėmis patyčiomis (ang. cyberbullying), seksualiniu viliojimu (angl. grooming), žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis.

2012-2014 m. Lietuvoje vykdytas projektas „SIC LT II“ („Safer Internet Centre LT II“) praplėtė Saugesnio interneto programos veiklą Lietuvoje. Šiuo etapu Saugesnio interneto centro veiklas vykdė 4 partneriai.

Plėtojant Geresnio interneto  vaikams strategija gerinant Saugesnio interneto paslaugų infrastruktūra Europoje ir Saugesnio interneto nacionalinių centrų sąveika Europos lygiu nuo 2016 metų plėtojamas tarptautinis Better Internet for Kids portalas.

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.