Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

SIJF nariai „Saugus internete ir vasarą!“

Saugesnio interneto jaunimo forumo nariai „Saugus internete ir vasarą!“

Vasara – poilsio ir pramogų metas. Saugesnio interneto jaunimo forumo (SIJF) nariai atostogas pradeda turiningai: poilsį ir pramogas derindami su savanoriavimu 1-5 klasių mokinių vasaros stovyklų renginiuose „Saugus internete ir vasarą!“.

SIJF narių pasirengimas vyko 2015-2016 mokslo metais. Projekto SAUGESNIS INTERNETAS partneriai Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras (ITC), Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), VšĮ „Vaikų linija“ ir asociacija „Langas į ateitį“ teikdami visuomenės informavimo paslaugą subūrė aktyvių 14-18 metų jaunuolių, susidomėjusių saugesniu ir geresniu internetu, komandą Saugesnio interneto jaunimo forumo narius. Šie jaunuoliai septyniuose susitikimuose formavo tinkamas nuostatas apie elgesį internete, gilino savo žinias apie geresnį internetą, ugdė gebėjimus apsaugoti savo įrenginius ir paskyras bei tinkamai elgtis internete. SIJF nariai platesnį visuomenės informavimą po susitikimų vykdė kurdami tinklaraščio ir vaizdaraščio įrašus. Juos galite rasti svetainėje sijf.weebly.com.

Jaunuoliai apibendrino savo patirtį ir atliko Vilniaus praeivių improvizuotą apklausą apie Saugesnio interneto svarbą informacinėje visuomenėje šiuolaikinio žmogaus gyvenime. Pažiūrėkite jų sukurtą filmuką „Saugesnio interneto jaunimo forumas 2015-2016 m. ir apklausa“.

SIJF nariai noriai toliau plečia akiratį ir kartu pramogaudami su 1-5 klasių mokiniais diskutuoja, kartu randa argumentų, moko Saugesnio interneto centro vasaros renginių cikle „Saugus internete ir vasarą!“, kurio rėmėjas – bendrovės „Teo“ ir „Omnitel“.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro, Simono Daukanto progimnazijos, Vilniaus privačios gimnazijos dienos stovyklose SIJF nariai dalyvavo bendrovės „Teo“ ir „Omnitel“ ekspertų interaktyvioje paskaitoje „Smagus ir saugus naršymas“. Orientacinio žaidimo „Saugus internete ir vasarą!“ stotelėje „Tu ir tavo nuotrauka“ su vaikais aptarė nuotraukų ir jų aprašų tinkamumą viešinimui virtualioje erdvėje. Mažieji smaguriaudami saldainiais, rado svetainės www.draugiskasinternetas.lt adresą ir pažadėjo apsilankyti joje, rasti žaidimų ir patarimų. Maloni staigmena laukė kelių komandos narių – laimėjimas loterijoje.

Daugiau šia tema skaitykite „Stovyklaujantiems vaikams – smagūs saugesnio interneto renginiai“ www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/news?id=13518.

Smagios ir saugios vasaros virtualioje erdvėje visiems Jums linki Saugesnio interneto jaunimo forumo nariai!

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.