Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Pasinaudok!

Internetas

„Internetas, kokio norime“

Internetas – puiki vieta! Čia galime susitikti su draugais, dalytis mėgstama muzika, vaizdais ir netgi keisti pasaulį, jei tik turime puikių idėjų, gerų rašymo įgūdžių ir išdrįstame imtis iniciatyvos!

Šis leidinys padės jums pasitikrinti įgūdžius, daugiau sužinoti apie savo teises internete ir parengti patarimus bei priemones, kuriais galėsite dalytis su jaunimu iš viso pasaulio. Taip pat sužinosite, ką jūsų bendraamžiai mano apie tam tikrą veiklą internete ir ko jie tikisi iš interneto. Todėl šis leidinys ir pavadintas WWW – „Internetas, kokio norime“ (angl. Web We Want).

Leidinį atsisiųsti galite čia.

Internetas

„Skaitmeniniai aukso ieškotojai“

Iš kur socialiniame tinkle Facebook pasirodančios reklamos žino, kur norėčiau nuvykti? Kaip individualios paieškos žodžiai gali padėti numatyti gripo epidemiją? Kaip informacija, kuria dalijuosi internete, gali padėti milijonams kitų žmonių? Ši ir kita informacija paskatins jus susimąstyti apie savo, kaip informacijos teikėjo ir naudotojo, vaidmenį. Tikslas – palaikyti aktyvų ir atsakingą pilietiškumą ir pasiūlyti priemonių, kaip valdyti informaciją ir gyvenimą skaitmeniniame amžiuje.

Leidinį atsisiųsti galite čia.

0plakatas.jpg

Ar tavo „Facebooko“ paskyra saugi? Saugiai naudojiesi savo elektroniniu paštu? Visada gerai pagalvoji, ar spausti siūlomą nuorodą? Saugokis, kad išvengtum nemalonių situacijų internete!
 
Vaikų linijos paruoštus patarimus peržiūrėti čia

1plakatas.jpg

Kažkas „Facebooke“ įdėjo tavo nuotrauką, kuri tau nepatinka, ir dabar visi ją mato? Sužinok, ką galėtum padaryti, kad jaustumeisi geriau ir ateityje apsisaugotum nuo tokių nemalonių patirčių internete!
 
Vaikų linijos paruoštus patarimus peržiūrėkite čia

2pakatas.jpg

„Facebooke“ matai skaudžias patyčias? Tu gali jas sustabdyti. Nekentėk tyloje ir kreipkis pagalbos į suaugusiuosius! „Vaikų linijos“ konsultantai pasiruošę išklausyti nuo patyčių mokykloje ar internete kenčiančius vaikus
 
Vaikų linijos paruoštus patarimus peržiūrėkite čia

3plakatas.jpg

Paaugliai, naudodamiesi „Facebooku“, kartais pasijunta bejėgiai ir prašo „Vaikų linijos“ pagalbos. Nors internete netinkamą kitų elgesį sukontroliuoti iš tiesų atrodo sudėtinga, tačiau tikrai galima sustabdyti tai, kas skaudina ir kelia nemalonius jausmus
 
Vaikų linijos paruoštus patarimus peržiūrėkite čia

4plakatas.jpg

Kaip apsaugoti savo nuotraukas ir žinutes, kurias viešini „Facebooke“, kad jų negalėtų matyti svetimi žmonės? Saugesnio interneto savaitę labai kviečiame pasirūpinti savo saugumu virtualioje erdvėje
 
Vaikų linijos paruoštus patarimus peržiūrėkite čia

5.jpg

„Facebooke“ matai netinkamą elgesį, skaitai nemalonius komentarus ir nežinai, ką daryti? Kiekvienas iš mūsų gali reaguoti ir prisidėti, kuriant saugų ir tinkamą interneto turinį. Su Saugesnio interneto diena!
 
Vaikų linijos paruoštus patarimus peržiūrėkite čia

vaiku_linijos_plakatai_2015_1.PNG

Vaikų linijos plakatai

Vaikų linijos plakatai, skatinantys nedvejoti kreiptis į Vaikų liniją. Juos atsisiųsti galite čia.

 

stendas.png

Draugiško interneto stendas

Atsisiųsti stendą galite čia.

 

1k.PNG

Draugiško interneto kalendoriukas

Piešinio autorė Deimantė Bakutytė, 10 m. (Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla, mokytoja Saulė Tiškuvienė).
Atsisiųsti kalendoriuką galite čia.

 

2k.PNG

Draugiško interneto kalendoriukas

Piešinio autorius Artas Grigas, 9 m. (Pakruojo r. Rozalimo pagrindinė mokykla, mokytoja Ieva Aganauskienė).
Atsisiųsti kalendoriuką galite čia.

 

meskis20151118.PNG

Draugiško interneto lankstinukas

Patarimų lankstinukas jaunuoliams, tėvams ir mokytojams, padėsiantis būti saugiems internete. čia.

 

plakatas12015-10-16.jpg

Vaikų linijos rengiamos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ plakatas

Vaikų linijos rengiamos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ plakatas. Jį atsisiųsti galite čia.

 

plakatas22015-10-16.png

Vaikų linijos plakatas

Vaikų linijos plakatas, skatinantis nedvejoti kreiptis į Vaikų liniją. Jį atsisiųsti galite čia.

 

saugusinternetas.JPG

Saugesnio interneto užrašinė

Lietuvos Saugesnio interneto centras parengė spalvingą užrašinę. Jei nepavyko užrašinės gauti mūsų renginiuose, atsispausdinkite spalvotuosius skirtukus paspaudę čia.

Saugaus interneto lipdukas vaikams

Saugaus interneto lipdukas

Saugaus interneto komanda parengė lipduką „Aš saugus“, kurį atsisiųsti ir naudoti galite paspaudę šią nuorodą.

Kurčiųjų klipas

Filmukas „Būk saugus internete“
 
Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras dalyvavo konkurse „2014 m. Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje“. Centro auklėtiniai – Odeta Jurgutytė ir Genadij Vasin – sukūrė filmuką, kuriame gestų kalba išsako svarbiausias ugdymo įstaigoje vykusio renginio metu akcentuotas saugaus elgesio internete taisykles.
 
Peržiūrėti galite čia.

bitute.png

Iliustruota knygelė mažiesiems „Bitutė internete. Kas nori Bitutę apgauti“
 
Knygelė yra skirta darželinukams ir pirmos klasės mokiniams. Vaikai augdami kaskart susiduria su naujais išbandymais tiek realiame, tiek ir internetiniame pasaulyje, todėl suaugusiųjų pareiga – išmokyti  mažuosius, jog internete visais pasitikėti besąlygiškai negalima. Sudominti vaikus šia ugdymo priemone nebus sunku, nes knygelėje pasakojama trumpa istorija apie mažos Bitutės ir jos draugų patirtį internete.  Pasakojimas iliustruotas vaizdžiais paveikslėliais, kurie tikrai patrauks mažųjų dėmesį.
 
Knygelę atsisiųsti galite čia.

plakatas_mini.jpg

Plakatas vaikams elektroninių patyčių tema

Plakatą atsisiųsti galite čia.

plakatas_mini.jpg

Lankstinukas vaikams apie elektronines patyčias

Lankstinuką atsisiųsti galite čia.

plakatas_mini.jpg

Naujasis Draugiško interneto plakatas

Plakatą atsisiųsti galite čia:
Spalvotas
Nespalvotas

seima.png

Moderniosios technologijos mūsų šeimoje

Susikurkite naudojimosi kompiuteriu ir internetu taisykles savo šeimoje, kad internete būtumėte saugūs! Skrajutę taisyklėms įrašyti atsisiųskite čia.

Galite pasinaudoti jau sukurtomis taisyklėmis!

lankstinukas_patarimai.png

Patarimai, kaip saugiai elgtis elektroninėje erdvėje

„Vaikų linijos“ parengtą lankstinuką galite parsisiųsti čia.

kaspersky.jpg

Turinio filtravimas mobiliuosiuose įrenginiuose

Gamintojo aprašymas, kaip Android įrenginiuose nustatyti turinio filtravimą: http://goo.gl/QidSHc

Apple iOS įrenginių turinio filtravimo priemonės: http://goo.gl/vdwV5x

Windows Phone 8 įrenginių turinio filtravimas: http://goo.gl/CWXfvu

Kaspersky parental control – programa, skirta išmaniesiems įrenginiams. Šia programa galėsite kontroliuoti išmaniojo įrenginio naudotojo veiksmus. Daugiau apie programą skaitykite čia.

Spyrix Free Parental Control – nemokama turinio filtravimo programa, skirta stacionariems ir nešiojamiems kompiuteriams. Programa lengvai konfigūruojama naudojantis nustatymų vedliu. Programos aprašymą skaitykite čia.

iPhoneVirus.jpg

Mobilieji įrenginiai: pavojai išmaniuosiuose telefonuose, mobiliųjų įrenginių saugumas, mobilieji virusai

Šiandieninis gyvenimas nebeįsivaizduojamas be įvairiausių mobiliųjų įrenginių – tai išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai ar elektroniniai skaitytuvai. Šie įrenginiai savo funkcionalumu prilygsta įprastiems kompiuteriams, todėl jiems būdingos panašios saugumo problemos, vedančios prie duomenų praradimo ar nutekėjimo.

Mobiliuosius įrenginius galima apsaugoti nuo užkrėtimo kenkėjiškomis programomis panašiai kaip ir kompiuterius. Daugiau apie mobiliųjų įrenginių saugumą skaitykite čia.

Apie pavojus išmaniuosiuose telefonuose galite pasiskaityti čia.

Su mobiliaisiais virusais galite susipažinti čia.

privatumas_150.png

Klauskite leidimo – išvenkite problemų!

Fotografavimo ir nuotraukų viešinimo taisyklės gali būti sudėtingos ir kartais sunkiai suprantamos, o suaugusieji ir vaikai gali jas pažeisti visai to nežinodami. Tėvai turėtų paaiškinti ir išmokyti vaikus gerbti kitų žmonių teises, taip pat ir teisę leisti ar neleisti juos fotografuoti bei viešinti nuotraukas. Tėvai taip pat turėtų gerbti šias savo vaikų teises – paklausti leidimo prieš publikuodami savo vaikų nuotraukas internete.

Plačiau skaitykite čia.

kodeksas.jpg

Lietuvos vaikų „Garbingo elgesio internete“ kodeksas

Lietuvos vaikai patvirtino ir paskelbė Garbingo elgesio internete kodeksą. Bendravimas socialiniuose tinkluose, įvaizdis internete, komentavimas, bendravimas elektroniniu paštu – tai kodekso temos, kuriomis vaikai pasirengę vadovautis būdami elektroninėje erdvėje.

Kodeksą parsisiųsti galite čia.

 

 patycios_1.jpg

„Vaikų linijos“ sukurtas ir išleistas lankstinukas jaunimui -„Elektroninės patyčios. Jeigu susiduri su patyčiomis – ką daryti?“

Vaikų linija, įgyvendindama projektą "Elektroninių patyčių prevencija Lietuvoje", išleido lankstinuką apie elektronines patyčias, skirtą jaunimui. Lankstinuke yra pateikta pagrindinė informacija apie tai, kas yra elektroninės patyčios ir kaip reikėtų elgtis su jomis susidūrus. Rasite rekomendacijas, jei patiriate elektronines patyčias ar jas stebite ir su tuo susiduriate.

Atsisiųskite lankstinuką čia

 jaunimui_1.jpg

Projekto „Saugesnis internetas“ partnerio, asociacijos „Langas į ateitį“ parengtas ir išleistas sąsiuvinis „2012 / 2013 metų užrašai“

2012/2013 metų užrašai - tai spalvotas  sąsiuvinis skirtas mokyklinio amžiaus vaikams. Sąsiuvinio lapus skiria iliustruoti standesnio popieriaus skirtukai su bendraisiais saugesnio interneto patarimais ir pagrindinėmis taisyklėmis. Skaitydami rasite  paprastai ir spalvingai perteiktus paaiškinimus, kaip kasdien saugiai elgtis internete.

Atsisiųsti sąsiuvinį čia

 jaunimui_2.jpg

Projekto „Saugesnis internetas“ partnerio, asociacijos „Langas į ateitį“ parengta ir išleist brošiūra „Facebook ir tavo privatumas“

Tai leidinukas apie saugumo pagrindines taisykles ir nustatymus Facebook socialiniame tinkle.  Jis skirtas jaunimui nuo 13 m. ir vyresniems socialinio tinklo Facebook vartotojams. Leidinyje praktiškai parodyta, kaip pasirinkti šio socialinio tinklo saugesnius nustatymus, paaiškinta, kas gali nutikti, jei nustatymai bus parinkti netinkamai.

Atsisiųsti brošiūrą čia

Internetinis žaidimas „Irmos ir Jurgio nuotykiai internete“

Žaidimas skirtas 8-11 metų amžiaus vaikams. Žaiskite, keliaukite interneto labirintais, mokykitės ir mokykite kitus!

Pradėkite žaidimą čia

Kviečiame vaikus saugumo internete mokytis kartu su žaidimu „Wild Web Woods“!

Šis internetinis žaidimas buvo sukurtas pagal Europos Tarybos programą „Kuriam Europą vaikams ir su vaikais“. Per pastarąjį dešimtmetį internetas padarė didžiulę įtaką visuomenei ir mūsų gyvenimo būdui. Jame yra daug gerų dalykų, tačiau internete vaikai gali susidurti ir su tam tikra rizika. Daugybė dalykų internete yra neteisėti arba žalingi, pažeidžiantys žmogaus teises ir jo orumą. Šis žaidimas padės vaikams suprasti internetu ir tapti išmintingu jo naudotoju.

Žaidimą ir daugiau informacijos apie jį rasite čia.

Interaktyvus saugaus interneto testas „Ar tikrai internete esi saugus?“

Testą sudaro du klausimynai. Vienas jų, itin spalvingai ir gyvai iliustruotas, skirtas jauniesiems interneto vartotojams – vaikams ir paaugliams, antrasis – tėvams ir interneto naujokams – žmonėms, kuriems dar reikia pagilinti žinais apie atsargų elgesį internete.

Pradėkite testą čia

Projekto „Bibliotekos pažangai“ sukurtas leidinys „Saugus ir draugiškas internete“ moksleiviams 

Leidinys parengtas vykdant projekto „bibliotekos pažangai“ kampaniją „Saugus ir draugiškas internetas bibliotekose“. Leidinyje  patrauklia forma pateikiama informaciją apie tai, ką turėtų žinoti moksleiviai apie atsargų elgesį internete. Aprašomos temos: I – tragedija, kompiuteris „užlūžo“, II – ką apie tave „žino“ internetas, III – jei internetas skaudina! 

Atsisiųskite leidinį čia

Ar žinote, kad užrašų knygelė gali būti naudinga ir pdf. formatu?

Atsisiųskite knygelę „Kas slypi internete ir ką turi žinoti“ ir joje rasite naudingus patarimus kaip galima apsaugoti savo asmeninius duomenis internete bei keletą Jus sudominančių naudingų nuorodų.

Atsisiųskite knygelę čia

Ar žinote, kad sąsiuvinis gali būti naudinga ir pdf. formatu?

Vartydami sąsiuvinį sužinokite apie šalis dalyvaujančias „Saugesnis internetas“ ir eTwinning projektuose, pasikartokite šalių vėliavas, spręskite kryžiažodžius, sužinokite keletą paprastų patarimų, kurie padės apsaugoti savo asmeninę informaciją internete ir raskite naudingas nuorodas, kurios gali padėti rasti reikiamą informaciją interneto platybėse.

Atsisiųskite sąsiuvinį čia

Informacinis ir metodinis puslapis „Jauniems žmonėms – saugus internetas“

Šiuose puslapiuose pateikiama pagalbinė medžiaga, specialiai sukurta jauniems žmonėms.  Čia vaikai ir jaunuoliai gali susipažinti su informacijos sauga skaitydami istorijas, pateikiamas kaip animacijos. Istorijose pasakojama ne tik apie informacijos saugą, bet ir pateikiama užduočių bei klausimų.

Istorijas galima skaityti savarankiškai, mažomis grupelėmis arba visiems kartu mokykloje vadovaujant mokytojui. Istorijos skirtos įvairaus amžiaus mokinių grupėms.

Peržiūrėti metodinę medžiagą, žaisti viktorinas, perskaityti istorijas galite čia

bibliotekos_pazangai.jpg

Projekto „Bibliotekos pažangai“ sukurtos atsargaus elgesio internete taisyklės – tai vaikų piešiniais iliustruota virtuali enciklopedija

Daugiau nei 50 iliustruotų patarimų – būtent taip su svarbiausiomis atsargaus elgesio internete taisyklėmis supažindina projektas „Bibliotekos pažangai“, pristatydamas virtualią saugaus interneto enciklopediją. Šioje virtualioje knygoje pateikiami patarimai skiriami tiek jauniesiems interneto vartotojams, tiek nepilnamečius vaikus auginantiems tėvams.

Pradėti skaityti enciklopediją galite http://enciklopedija.bibliotekospazangai.lt/.

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.