Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Sužinok!

Internetas pakeitė dabartinės visuomenės gyvenimo būdą. Mes galime bendrauti su draugais ir šeima, beveik akimirksniu apsikeisti nuotraukomis ir vaizdo medžiaga su bet kuo pasaulyje, patogiau apsipirkti galėdami rinktis iš žymiai daugiau alternatyvių pasiūlymų, pasinaudoti banko paslaugomis ir dalyvauti visuomeniniame gyvenime.

Yra daug įvairių prisijungimo prie interneto būdų. Interneto paslaugų teikėjai ir tiesioginio ryšio paslaugas siūlančios bendrovės gali sukurti prieigą prie visos informacijos, kuri viešai skelbiama internete. Į šias paslaugas įeina pokalbių kambariai, pokalbių grupės, vadinamosios naujienų grupės, elektroninis paštas, rinkmenų mainai (P2P), momentinės žinutės (instant messaging), svetainės, internetiniai dienoraščiai ir daug kitokių paslaugų. Kai kurios iš šių paslaugų leidžia klausytis muzikos ir žiūrėti vaizdo medžiagą.

Dauguma žmonių kompiuterį laiko vienintele galimybe pasinaudoti Internetu, bet tai galima padaryti ir kitais prietaisais, įskaitant mobiliuosius telefonus, mobiliuosius skaitmeninius pagalbininkus (PDAs) ir net žaidimų pultus. Kai kurios žaidimų sistemos veikia interneto aplinkoje, todėl jūs galite rungtyniauti ir plepėti su žaidėjais iš viso pasaulio. Dauguma mobiliųjų telefonų galima rašyti momentines žinutes, siųsti elektronines žinutes ir naršyti po Internetą. Daugelis mobiliųjų telefonų turi spalvotus ekranus ir įmontuotas skaitmenines kameras, kurios suteikia galimybę keistis nuotraukomis.

Bendrovės, kurios teikia interneto paslaugas, susiklosčius tam tikroms situacijoms gali kontroliuoti informacijos turinį ir „kliento elgesį“. Bet šios bendrovės nekontroliuoja to, kas apskritai skelbiama internete, nes tai nepriklauso jų jurisdikcijai. Net ir savo veiklos srityje šios bendrovės negali stebėti visko, kas vyksta. Taigi, nors jūs ir prisijungiate naudodamiesi jų serveriais, jūs nesate visiškai apsaugotas nuo tykančių pavojų.

Vienintelis tikras būdas apsisaugoti nuo grėsmių Internete - pažinti ir elgtis protingai.


Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.