Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Vaizdo medžiaga

 
youtube20160505.png
 
 

 
vaikulinija20160505.jpg 
Filmukas apie Vaikų liniją.
 
sheep.png
 
„Internetas keičia ne tik mūsų gyvenimo būdą."
Internetas keičia ne tik mūsų gyvenimo būdą, bet ir mūsų mąstymą. Reikia riboti laiką, kurį praleidžiame technologijų pasaulyje, ir tiesiog skirti laiko šeimai, draugams, knygai. Svarbu suprasti, kokią įtaką technologijos daro mūsų gyvenimui ir požiūriui, kad galėtume tai kontroliuoti. Apie tai Slovakijos filmukai.

ToPantopoleion_.JPG
 
„To Pantopoleion“ - bakalėjos parduotuvė.
Tarptautinio pripažinimo sulaukęs ir daugybę laimėjimų pelnęs Graikijos Saugesnio interneto centro filmukas apie pavojus, slypinčius internete.
 

 virtuali_erdve.jpg

Mokomasis filmukas „Saugesnis internetas“
Kauno „Maironio“ universitetinės gimnazijos parengtas filmukas apie saugesnį internetą pataria kokių veiksmų reikėtų imtis norint internetu naudotis saugiai.


Šuniukai

Filmukų ciklas prieš netinkamą turinį internete.
Žaismingų filmukų ciklas žalingo turinio, išnaudojimo, rasizmo ir patyčių prevencijai internete skatinti. Peržiūrėti galite mūsų Youtube kanale.


Virtuali erdvė - ginklas

Filmukas „Būk saugus internete“. Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras dalyvavo konkurse „2014 m. Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje“. Centro auklėtiniai – Odeta Jurgutytė ir Genadij Vasin – sukūrė filmuką, kuriame gestų kalba išsako svarbiausias ugdymo įstaigoje vykusio renginio metu akcentuotas saugaus elgesio internete taisykles. Peržiūrėti galite čia.


Patyčios

Su patyčiomis elektroninėje erdvėje gali susidurti bet kuris vaikas. Ar žinai, kaip jas sustabdyti? Vaizdo dienoraštyje vaikai pasakoja istoriją apie naujokę, kuri patyrė klasės draugų patyčias klasėje ir elektroninėje erdvėje. Dienoraštyje aptariamos elektroninių patyčių formos bei būdai, patariama, kaip elgtis susidūrus su patyčiomis elektroninėje erdvėje.
Patyčias elektroninėje erdvėje galima sustabdyti tik bendromis pastangomis. Nebūk abejingas ir pats neskleisk patyčių!


Komiksas

Saugesnis internetas. Trumpas ranka pieštas ir programa „Windows Movie Maker“ parengtas Rusnės Dragūnevičiūtės (7 kl.), Vilniaus tarptautinės Meridiano mokyklos mokinės, komiksas, įtrauktas į SID gerosios praktikos išteklių katalogą. Pažiūrėti galite čia.


SID 2014 Vytaras Radzevičius

NETradicinė pamoka. Saugesnio interneto dienos 2014 netradicinės pamokos vaizdo įrašas, kuriame Marijonas Mikutavičius, Donatas Montvydas, Vytaras Radzevičius, Virgilijus Alekna ir šuo Lola dalijasi savo patirtimi ir patarimais vaikams apie saugumą ir privatumą internete. 1 dalis ir 2 dalis.


Mokomasis filmas apie patyčias

Mokomasis filmas: kaip atpažinti patyčias? Filme pristatoma, kaip atskirti patyčias nuo pavienių smurto atvejų. Aptariami pagrindiniai patyčių bruožai, formos, patyčių dalyviai. Pateikiamos glaustos rekomendacijos, kokius su galimomis patyčiomis susijusius požymius pastebėję suaugusieji turėtų atkreipti dėmesį, vykdyti prevenciją. Pažiūrėti galite čia.


Vaikų linija

Elektroninėje erdvėje bendrauk saugiai! Draugai iš „Vaikų linijos“ siunčia šiltus šventinius sveikinimus ir dalijasi šauniu pamokančiu filmuku apie patyčias internete. Virtualioje erdvėje bendraukime saugiai!


Laida Aš saugus!

Laidos „Aš saugus“ įrašas apie vaikų saugumą internete. Pažiūrėti ją galite čia.


Apie žaidimus internete

Mokomasis filmukas apie žaidimus internete. Childfocus sukurtas filmukas „Pačiupk bananą“ (angl.  „Grab the banana“) skatina vaikų apsaugą skaitmeninėje erdvėje – http://youtu.be/nFIM6Hy3JJg


Apie vaikų saugumą internete

Paskaita apie vaikų saugumą elektroninėje erdvėje ir joje slypinčius pavojus, kurią parengė asociacija „Langas į ateitį“ ir VšĮ „Vaikų linija“ – http://youtu.be/pfB0GNyvuRI


Austėja Landsbergienė apie saugesnį internetą

Edukologė Dr. Austėja Landsbergienė duoda patarimų saugesnio interneto tema http://youtu.be/pmRCmzoWI7A


Dokumentinis filmas Tinklas

Projekto „Saugesnis internetas“ sukurtas dokumentinis filmas „TINKLAS“. Tai filmas, pasakojantis apie vaikų gyvenimą internetinėje erdvėje. „Aš buvau šokiruota, kai pamačiau šį filmą. Aš niekada nesusimąsčiau, kad tiek žmonių yra pasiekiami internete. Dabar supratau, kad turi labai galvoti apie tai, ką ten veiki“ – sakė mokinė Gabriele, 13 m. Filmą galite peržiūrėti ne tik internete, bet ir atsisiųsti į savo kompiuterį čia.

 
Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.