Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Veik!

Didelė galia neatsiejama nuo didelės atsakomybės

Na taip, ši eilutė iš Žmogaus voro teksto, bet idėja suprantama, ar ne? Norėdamas apsaugoti savo kompiuterį, iš pradžių laikykis šios kelių žingsnių taisyklės ir ilgam išliksi didvyriu savo paties akyse:
  • Įsitikink, kad įdiegei ir įjungei užkardą – daugumoje naujų kompiuterių jau yra įdiegta užkarda, taip užtikrinant, kad „blogi vaikinai“ negalėtų į jį patekti. Dukart patikrink, ar ji tikrai veikia, ir naudokis ja, nes kas nors gali „nusavinti“ tavo kompiuterį per kelias minutes.
  • Pasinaudok automatine apsauga ir programinės įrangos atnaujinimu - tiesiog susirask programas, kurios yra įdiegtos tavo kompiuteryje, įsitikink, kad jos veikia, ir naudokis jomis. Paleisk atnaujinimo funkciją, kai pirmą kartą naudosiesi sistema, ir po to tai kartok reguliariai.
  • Įdiek antivirusinę programinę įrangą ir ja naudokis– dažnai laikinoji programinė įranga jau būna kompiuteryje. Jei ne, tai ją įsigyk ir įdiek prieš prisijungdamas prie tinklo tiesioginiu ryšiu. Jei įdiegei laikiną antivirusinę programinę įrangą, pasižymėk savo kalendoriuje, kada ji baigs veikti ir būk pasiruošęs tą dieną užsisakyti ją dar kartą.
  • Įdiek programinę įrangą, padedančią išvengti šnipinėjimo programinės įrangos (anti-spyware) – šnipinėjimo programinė įranga yra reikalinga tam, kad tavo kompiuteris padėtų išsiaiškinti, ką darai, leistų siūlyti tau įvairius dalykus, siunčiant įkyrius iškylančius skelbimus, kurie lėtina kompiuterio darbą. Anti-spyware programinė įranga reikalinga tam, kad šnipinėjimo programinė įranga neturėtų jokių galimybių tau kenkti. Nuolat atnaujink antivirusinę programinę įrangą.
Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.